فروش عسل طبیعی|عسل کوهی وحشی|فروش محصولات ارگانیک و سالم|
عسل ارگانیک و طبیعی

ویژگی های عسل ارگانیک و طبیعی

از ویژگی های عسل ارگانیک و طبیعی چه می دانید؟ مرغوبیت عسل تا حدود زیادی بستگی به شرایط استخراج, تصفیه, پاستوریزه کردن, و بسته بندی آن دارد. مادامی که خصوصیات طبیعی عسل محفوط بماند از کیفیت بهتری برخودار می شود و برعکس هرگونه تغییر ساختمان شیمایی ترکیب عسل, تغییر رنگ, مزه و عطر آن موجب کاهش کیفیت عسل می گردد. همراهان عزیز امروز در میهن ارگانیک  قصد داریم شما را با ویژگی های عسل ارگانیک و طبیعی آشنا کینم پس تا پایان همراه ما باشید.

فواید عسل ارگانیک

عسل ارگانیک و طبیعی

عسل ارگانیک عسلی است که در تمامی مراحل تولید و فرآوری آن از هیچ نوع ماده سمی و شیمیایی و انتی بیوتیکی استفاده نشده باشدیعنی زنبور دار از هیچ نوع ماده برای عمل آوری عسل به زنبوهای عسل نخورانده باشد و حتی از آفت کشها و داروها هم برای مبارزه با بیماریها و افت های احتمالی در فرایند تولید استفاده نکرده باشد.

عسل ارگانیک چیست و چه خواصی دارد

ویژگی های عسل ارگانیک و طبیعی

کندوی عسل, ظروف شربت خوری کندو, قاب چوبی و شان عسل و حتی موم داده شده نیز به کندو باید سالم و فاقد مواد الاینده و شیمیایی باشد متاسفانه امروزه استفاده از پلاستیک به جای چوب در صنعت زنبورداری رواج چشمگیری یافته که خود این امر باعث تهدید و به چالش کشیدن سلامت عسل ها و محصولات تولید شده می گردد.

عسله ایی که از این نوع کندوها و مواد بکار رفته از پلاستیک و مشابه آن تولید شده باشد هیچگاه ارگانیک نمی باشند ظروف نگهداری عسل نیز باید شیشه ای و تمیز و عاری از هر گونه آلودگی باشد عسلهایی که در ظروف پلاستیکی نگهداری وبه فروش میرسد ارگانیک نیستند.

حتی اگر خود عسل ارگانیک تولید شده باشد عسل بعلت اسیدی بودن و پی اچ (PH) بالایش مواد شیمیای موجود در این ظروف (ظروف پلاستیکی) را به خود جذب می کند و باعث سمی شدن و غیر قابل استفاده می شود پس خود ظروف نگهدای عسل نیز در ارگانیک بودن آن نقش دارد.

یکی دیگر از موارد ی که در ارگانیک بودن عسل نقش مهمی دارد محل نگهداری و استقرار زنبورستان می باشد محل نگهداری زنبورها باید در کوهستان باشد و یا جایی باشد که بدور از سمپاشی و مزارع بوده و عسل تولیدی فاقد هر نوع دارو و سم باشد اصولا فاصله قانونی ۵ کیلومتر است یعنی زنبورستان باید این حد فاصله را از باغها و دشتهایی که امکان سمپاشی وجود دارد را رعایت کند  این نوع عسلها را ارگانیک گویند.

بهترین نوع عسل ارگانیک چیست

نتیجه گیری

عسل ارگانیک دارای قیمت بالایی نسبت به سایر عسل های تولیدی می باشند و نسبتا کمیاب هستند هرچند امروزه بدلیل ترافیک بالا در زنبورداری و افات زیاد و استفاده زنبورداران از انواع انتی بیوتیک ها و داروهای جدید شیمیایی جهت رشد زنبورستان خود و مبارزه با افات احتمالی, پیدا کردن چنین عسلهایی را دشوار کرده است همچنین امروزه تبلیغات زیادی جهت فروش عسل ارگانیک در بسیاری از سایت ها وجود دارد که همه بدلیل نا آشنایی عسل خالص را ارگانیک می پندارند و با اسم ارگانیک اقدام به عرضه ان می کنند که این فرضیه کاملا غلط و اشتباه است بنابراین همواره بخاطر داشته باشید که خالص بودن عسل و استفاده نکردن از شکر و تغذیه دستی ربطی به ارگانیک بودن عسل ندارد.

ویژگی های عسل ارگانیک و طبیعی از نظر شما چیست؟ لطفا تجربیات خود را از طریق بخش نظرات همین صفحه با ما و دیگر همراهان میهن ارگانیک به اشتراک بگذارید.

به این مطلب امتیاز دهید
[از مجموع: 8 میانگین امتیاز: 3.5]

نظر دهید