فروش عسل طبیعی|عسل کوهی وحشی|فروش محصولات ارگانیک و سالم|
خرید عسل طبیعی

چگونه هنگام خرید عسل طبیعی کلاه سرمان نرود ؟

در هنگام خرید عسل طبیعی به چه نکاتی توجه می کنید ؟ حتی اگر روی کوهی از پول نشسته باشید، باز هم اجازه ندارید بی‌محابا همه‌شان را آتش بزنید. تفاوتی نمی‌کند که در یک فروشگاه لوازم خانگی، موبایل یا فروشگاه عسل باشید این روزها بازار فروش عسل وضعیت مناسبی ندارد بنابراین اگر میخواهید سرتان کلاه نرود و یا به قول معروف رودست نخورین به نکاتی که امروز در میهن ارگانیک خدمت شما عرض میکنم توجه داشته باشید.

در همه حال قواعد خدشه‌ ناپذیری وجود دارد که اگر به آنها عمل کنیم، اطمینان خواهیم داشت که در مسیر درست قرار داریم.

متاسفانه به دلیل عدم نظارت ارگانهای ذیربط تقلب دراین ماده غذایی و دارویی با ارزش و مفید بسیار زیاد است و امیدواریم هر چه زودتر اقدامات لازم برای جلوگیری از تقلبات و عرضه غیر بهداشتی و غیر اصولی آن صورت گیرد.

فروش عسل طبیعی در تهران

رنگ و بو را معیار خرید عسل طبیعی قرار ندهید

بعضی از فروشندگان با تکیه بر تیره بودن رنگ عسل طبیعی و تبلیغات کذب مبنی بر اینکه هر چه عسل تیره تر باشد دارای خلوص بیشتری بوده شروع به فروش عسل می کنند اما از صمیم قلب و با تمام وجود عرض میکنم  رنگ عسل هیچ تضمینی بر طبیعی بودن عسل نبوده و نیست.

یکی  از موارد تاسف بار دیگری که خودم در بازدید بسیاری از زنبورستان های مناطق کشور مشاهده کردم اضافه کردن اسانس به عسل بوده…..!!!! بله دوستان عزیز متاسفانه اضافه کردن اسانس به عسل برای معطر کردن آن در بسیاری از زنبورستان ها  و فروشگاها رایج گردید.

همیشه یادتون باشه انواع عسل به نسبت تعداد گل و گیاه موجود در طبیعت بستگی دارد.  بعضی از عسل ها دارای رنگ تیره و بعضی هم دارای رنگ روشن هستند بعضی دارای عطر بیشتر و بعضی دارای عطر کمتر و این مسئله ربطی به بی کیفیتی و تقلبی بودن آن عسل ندارد و فقط و فقط مربوط به نوع گیاه تغذیه شده می باشد.

خرید اینترنتی عسل طبیعی

حرارت دادن به عسل

بسیاری از فروشندگان عسل برای جلوگیری از کریستالیزه (رُس زدن) شدن عسل اقدام به حرارت دادن به عسل می کنند حرارت دادن عسل به هر وسیله ای که باشد دارات اثرات منفی بوده چرا که سبب کاهش ناپایداری و مواد معطره آن میشود.

اگرچه راه های دیگری هم برای جلوگیری از رُس کردن عسل وحود دارد که انها نیز تمام این روش ها باعث کاهش کیفیت عسل می شوند. بنابراین همیشه بهنگام خرید حواستون جمع باشه که فریب شعار های تبلیغاتی مثل تضمین مادام العمر و …… را نخورید چون انواع عسل طبیعی بسته به نوع گیاه از چند ماه تا چند سال بلاخره رُس می زند.

فروش عسل وحشی

مانور روی پایین بودن ساکارز عسل

متاسفانه بعضی از زنبور دارن محترم اقدام به تغذیه کلنی های زنبور عسل بوسیله شربت شکر می کنند و همان تغذیه شکری ذخیره شده توسط زنبورها را بعنوان عسل با قیمت پایین تر به خریداران عمده مانند کارخانه دارن و خریدارن جز مانند مصرف کنندگان خانگی می فروشند.

دوستان همیشه به یاد داشته باشید هنگام خرید عسل طبیعی , پایین بودن ساکارز به تنهایی دلیل بر طبیعی بودن عسل نبوده و در واقع پایین بودن ساکارز عسل شرط لازم برای طبیعی بودن عسل می باشد اما شرط کافی نیست همواره بخاطر داشته باشید درصد ساکارز عسل رابطه مستقیم با پوشش گیاهی منطقه برداشت عسل دارد.

فروش عسل وحشی

خرید عسل طبیعی از فروشگاه های معتبر

بسیاری از هموطنان عزیزمون با سفر به استان های مثل اردبیل، اذربایجان،گیلان و…… مبادرت به خرید عسل از فروشگاه های غیر معتبر و گاهاً دست فروشان کنار خیابان می کنند که از جمله نمونه بارز آن می توان به دست فروشان عسل در مسیر استارا به گردن حیران در استان گیلان  و همینطور سرعین به اردبیل اشاره کرد.

جالبه بدونید  طبق گفته رئیس انجمن ملی زنبورداران و تولیدکنندگان عسل، طبق ازمایشات صورت گرفته ۸۶ درصد از محصولات این قشر از فروشندگان عسل، تقلبی و دست ساز و مهمتر از همه غیر بهداشتی بوده است. ( برای بهتر روشن شدن این موضوع برای همراهان عزیز میهن ارگانیک در روزهای اینده مقاله ای مفصل در مورد عسل دست ساز خواهم نوشت ) پیشنهاد تیم میهن ارگانیک به شما عزیزان برای خرید عسل طبیعی تهیه آن از فروشگاه های معتبر و دارای برگ انالیز و ازمایش عسل می باشد.

ازمایشگاهای ادارات کل دامپزشکی ومعاونت های غدا و داروی بیمارستانها در سراسر کشور از جمله مکانهای هستند که با مراجعه به انها یا ارسال نمونه با پست به ازمایشگاه میتوان از نتیجه ازمایش مطلع گردید لازم به ذکر است میهن ارگانیک هزینه  ازمایش خریدهای بیش از ۸ کیلو گرم را تقبل می نماید.

خریدار عمده عسل در تهران

پیشنهاد میهن ارگانیک برای خرید عسل

 پیشنهاد ما برای خرید عسل طبیعی از مراکز معتبر و افراد متخصص این فرآورده هاست که همراه عسل  آنالیز  ان را نیز ارائه نمایند و یا شما میتوانید برای تشخیص یک مرکز خوب وصادق عرضه کننده این فراورده ها مقدار  ۱۰۰ گرم از عسلی را که ازاین فروشگاه یا مراکز خریداری کردید را با اندکی هزینه از جیب خود به آزمایشگاه تشخیص دامپزشکی و یا  آزمایشگاه های تجزیه مواد غذایی برده و  آنالیز نمایید فقط با این روش میتوانید به صداقت فروشنده پی ببرید پس از دریافت جواب در صورت مثبت بودن و رضایت بخش بودن کیفیت عسل آن فروشگاه با خیال راحت میتوانید همیشه از آن مکان خرید نمائید

توصیه های ما را حتما جدی بگیرید و  مطمئن باشید که تنها راه و روش شناخت عسل همین روشهای توصیه شده می باشد و به یاد داشته باشید که از تهیه عسل از کنار جاده ها و دست فروشان و افراد نامعتبر که فاقد شرایط تولید و تفکیک و عرضه این ماده پر ارزش هستند جدا خوداری کنید گول تبلیغات درغین بعضی از فروشندگان را نخورید همیشه به محتویات و نوع عسلی که می خرید توجه داشته باشید و قدر سلامتی خود را بدانید انشالله  با تغذیه مداوم از فرآورده های این داروسازان بالدار  کوچک سلامتی و طول عمرتان حاصل گردد.

به این مطلب امتیاز دهید
[از مجموع: 25 میانگین امتیاز: 3.4]

نظر دهید