فروش عسل طبیعی|عسل کوهی وحشی|فروش محصولات ارگانیک و سالم|
درمان سرفه کودکان

معجزه ای برای درمان سرفه کودکان

ایا تا به حال از عسل طبیعی برای درمان سرفه کودکان استفاده کرده اید ؟ هیچ چیز برای والدین ناراحت‌ کننده‌ تر از شنیدن صدای سرفه بچه‌ها هنگام شب نیست این مشکل معمولا پدر و مادرها را نگران می‌کند؛ طوری که حاضرند هر کاری انجام دهند تا هرچه زودتر سلامت کوچولویشان را ببینند اما در واقع سرفه رفلاکس طبیعی بدن است که به دلیل تحریک مژه‌های برونش و دستگاه تنفس، تحریک و توسط اعصاب مرکزی و تحریک دیافراگم ایجاد می‌شود. توسط سرفه، مقدار زیادی ترشحات خارج می‌شود تا راه هوایی باز شده و تنفس راحت‌تر انجام شود. سرفه بر اثر مکانیسم تحریک گاهی خفیف و گاهی شدید است اما علت سرفه هرچه باشد راه‌های درمانی خاصی برای آن وجود دارد که والدین باید به آن توجه کنند.

درمان سرفه کودکان در طب سنتی

درمان سرفه کودکان با عسل

محققین دریافتند عسل در درمان سرفه کودکان تاثیر بسیاری دارد. اخیراً محققان تأثیر عسل و شربت سینه را روی کودکانی که دچار سرماخوردگی و سرفه هستند مورد بررسی قرار داده و به این نتیجه رسیدند که عسل بهتر از شربت سینه، سرفه‌ی کودکان را درمان می‌کند.

آیا فرزندتان سرماخورده و مدام سرفه می‌کند؟ آیا از شربتی که از داروخانه گرفته‌اید ناامید شده‌اید؟ در این صورت به سراغ عسل بروید. زیرا محققان آمریکایی ثابت کرده‌اند که عسل برای تسکین سرفه‌ی کودکان بسیار مؤثرتر از دارو است.دکتر ایان پل و همکارانش در دانشگاه پنسیلوانیا، ۱۰۵ کودک که دچار سرماخوردگی بودند را تحت نظر گرفتند.

این کودکان مدام سرفه می‌کردند به طوری که سرفه مداوم مانع از خواب آن‌ها می‌شده است.محققان برای درمان سرفه کودکان انان را به سه گروه تقسیم کردند و به گروه اول هر شب قبل از خواب یک قاشق عسل دادند، به گروه دوم یک قاشق شربت سینه و به گروه سوم هیچ دارویی داده نشد.

درمان سرفه با عسل

تاثیر عسل بر درمان سرفه کودکان

محققان دریافتند که عسل بهتر و مؤثرتر از هر دارویی جهت درمان سرفه کودکان عمل می‌کند. آن‌ها مشاهده کردند کودکانی که قبل از خواب یک قاشق عسل خورده‌اند کمتر سرفه می‌کنند و خواب راحت‌تری داشتند.

بر اساس مطالعات انجام شده کودکانی که سرفه شبانه داشتند با یک دوز ۱۰ گرمی عسل مداوا شدند.

استفاده از یک دوز ۱۰ گرمی عسل مثل عسل اوکالیپتوس، عسل مرکبات یا عسل خانواده لابیاتا [گیاهانی مثل آویشن و نعناع و رزماری] طی ۳۰ دقیقه قبل از رفتن به رختخواب نتایج چشمگیری از بهبود درمان سرفه کودکان را نشان داد.

سؤال اینجاست که چرا عسل تا این اندازه برای درمان سرفه کودکان مفید است؟ محققان در پاسخ به این سؤال می‌گویند: « عسل سرشار از آنتی‌اکسیدان‌ها و مواد ضدمیکروب است و به همین دلیل می‌تواند سرفه را درمان کند.»

درمان سرفه خلط دار در کودکان

میزان مصرف  عسل برای کودکان

برای کودکان بین ۲ تا ۵ سال: نصف قاشق چای‌خوری

برای کودکان ۶ تا ۱۱ سال: یک قاشق چای‌خوری

برای بچه های بزرگ‌تر از ۱۱ سال: دو قاشق چای‌خوری عسل

البته روشن است که کودکان عسل را راحت‌تر از شربت‌های تلخ و بد مزه خواهند پذیرفت به خاطر اینکه با طعم شیرینی از سرفه خداحافظی خواهند کرد.

راجع به عسل باید توجه داشت که در کودکان زیر یک سال نباید داده شود.

در صورت درمان نشدن سرفه، شاید علت اصلی آن عفونی نباشد.

منبع : نقل از دکتر احمد فشارکی [ متخصص کودکان و نوزادان ]

شما از چه روش هایی برای درمان سرفه کودک دلبنتدتان استفاده می کنید ؟ لطفا تجربیات خود را از طریق بخش نظرات همین صفحه با ما و دیگر همراهان میهن ارگانیک به اشتراک بگذارید.

به این مطلب امتیاز دهید
[از مجموع: 2 میانگین امتیاز: 2.5]

نظر دهید