فروش عسل طبیعی|عسل کوهی وحشی|فروش محصولات ارگانیک و سالم|
خربزه و عسل

دلیل ناسازگاری خربزه و عسل

خربزه و عسل را با هم خوردم حالا چیکار کنم؟ ایا خوردن خربزه و عسل باعث مرگ انسان می شود؟ اگر خربزه و عسل را با هم بخورم چه اتفافی می افتد؟ این سوالات و بسیاری از سوالات مشابه پیرامون خوردن خربزه و عسل بارها و بارها از ما پرسیده می شود ایا واقعا خوردن خربزه با عسل ما را دچار مشکل می کند؟ امروز در میهن ارگانیک با شما هستیم و روشن کردن این موضوع, پس تا پایان همراه ما باشید.

فاصله زمانی خوردن عسل با خربزه

خربزه و عسل

عسل یک ماده مقوی وشفابخش است ولی گاهی مخلوط شدن عسل و خربزه در معده باعث می شود که بعضی از ترکیبات این دو ماده با هم واکنش بدهند و ماده حاصل از این واکنش یک ماده سفت است که خیلی دیر هضم می شود و فشار زیادی را به دستگاه گوارش وارد می کند و باعث ایجاد دل دردهای شدیدی می شود. البته ممکن است برای یک نفر  خوردن عسل و خربزه هیچ مشکلی ایجاد نکند و برای شخص دیگر باعث دل درد های خیلی شدید و اورژانسی شدن فرد بشود.

مخلوط خربزه و عسل سبب به وجود آمدن مواد سفت و سخت می‌شود که این مواد بیشتر پلی ساکارید هایی با ساختار مولکولی پیچیده است چون این مواد به شدت دیر هضم است، معده توان هضم این مواد را به طور کامل نداشته و رفلکس معده را بر هم می زند در نتیجه دردهای شدید در معده احساس خواهد شد که در این صورت باید فوری به پزشک مراجعه کرد همواره بخاطر داشته باشید که با توجه به طبع و مزاج افراد مختلف مصرف این دو ماده غذایی به طور همزمان سبب ایجاد حالت‌های مشابه یا متفاوتی خواهد شد، به طوری که سبب از بین رفتن تعادل بدن می‌شود.

خوردن عسل و خربزه در بارداری

خربزه با عسل خوردیم چکار کنیم

چند سال پیش به صورت اتفاقی شخصا خوردن عسل و خربزه را تجربه کرم. در حالی که صبحانه کره و عسل خورده بودم حدود نیم ساعت بعد بدون توجه به اینکه صبحانه چی خورده ام  یه قاچ خربزه مشهدی هم خوردم. حدود ربع ساعت بعد دل درد شدم و رفلاکس داشتم. که با خوردن عرق نعناع و بعد از چندساعت تحمل درد حالم خوب شد.

نکته قابل ذکر در این مورد اینست که عسل اگر با موم آن خورده شود با توجه به اینکه موم عسل خاصیت سفت کنندگی الیاف تار مانند موجود در خربزه و یا هندوانه و سایر میوه جات الیاف دار را دارد، بر سرعت و شدت دردهای شکمی خواهد افزود. جالب اینکه از همین خاصیت سفت کنندگی موم عسل، کفاشان برای قوی تر نمودن نخهای دوخت کفش استفاده نموده و می نمایند.

 درمان خوردن خربزه و عسل

درمان خوردن خربزه و عسل

همواره بخاطر داشته باشید که خوردن هر ماده غذایی که دیرهضم باشد با هر ماده غذایی که سریع‌ الهضم است یا دو ماده خوراکی طبیعت سرد می‌تواند در درازمدت (در صورتی که به طور مکرر و عادتی به مصرف برسند) مسئله‌ساز شود اما بیان این مسئله که خوردن آن‌ها باعث می‌شود در دل سنگ شوند یا حتماً برص یا لک می‌آورند، درست نیست.

در طب سنتی قانون‌هایی وجود دارد که بر اساس آن باید ترتیب وقت غذا مشخص باشد. منظور از ترتیب وقت غذا این است که چه غذایی را به دنبال چه غذای دیگری می‌توان مصرف کرد تا بدون عارضه باشد بنابراین هر فردی در هر سنی مزاج خاص خود را دارد و فرد هر غذایی که می‌خواهد بخورد باید ملاحظه سنش و فصلی که در آن هست را بکند در پایان پیشنهاد ما به شما این است که حتی المقدور خربزه و عسل را با هم با در یک فاضله کوتاه میل نکنید.

ایا شما هم تجربه مصرف خربزه و عسل با یکدیگر را داشته اید؟ لطفا تجربیات خود را از طریق بخش نظرات هیمن صفحه با ما و دیگر همراهان میهن ارگانیک به اشتراک بگذارید.

به این مطلب امتیاز دهید
[از مجموع: 302 میانگین امتیاز: 2.6]

۷ نظرات

 • In mored kamelan gheyre almi va amianast va hich maghaleye elmi ya azmayeshgahi in harfo tayid nakarde,vali nmidoonam chetor enghad faragir shide va hameye site ha hamino enteshar midan,man hamin moshkel baram pish va faghat chon dardesh besiaarrr shadid bud alan minevisam ta kesayike docharesh shodan enghad ettelaate ghalat be khirdeshun nare,in dota be hich onvan tarkibe sefti nmidan baham ,choob beshan ya seft beshan va …
  Faghat in dota mive dar barkhi afrad hassasiate shadidi ijad mikone ke mitune level haye motafaveti dashte bashe,va aslan ham intor nis ke ta chan ruz ye goluleye seft tu mede mimone,jalebe ke in harfo hatta chanta pezesh b man zadan va mano be andoscopy ferestadan ke hichi nabud va fahmidan ke alergie na chize dge va be man ghorse zedde hasasiat ye shishe sharbate al mg nesfesho ba kami lidocayin va hiosin dadan ke az hamoon shabesh khub shidam taghriban

 • سلام
  من یک قاچ کوچک خربزه خوردم و حواسم نبود یک قاشق مرباخوری عسل خوردم با فاصله خیلی کم… الان از ماجرا حدود یک ساعت و نیم گذشته و دل درد نداشتم تا الان… خداکنه به خیر بگذره…نصف شبی نمیتونم برم دکتر!
  فردا پیام میذارم اگر چیز جدیدی اتفاق افتاد . . . . .

 • سلام
  من هم سالم موندهم هیچی هم نشدم

  خربزه خوردم یه دونه کامل

  بعدش حلوا اورده بودن توش یه عالمه عسل ریختم خوردم
  بعد یادم افتاد اااا خربزه عسل نباید با هم بخوریم
  منتظر عواقبش بودم که هیچی نشد خدا روشکر

  خخخخ

  • خدا رو شکر مسعود جان ان شاالله که همیشه سالم و تندرست باشی, تنت به ناز طبیبان نیازمند مباد