فروش عسل طبیعی|عسل کوهی وحشی|فروش محصولات ارگانیک و سالم|
تشخیص عسل طبیعی

کلیدی ترین نکات تشخیص عسل طبیعی

تشخیص عسل طبیعی ؟ آیا می دانید چند درصد از عسل های موجود در بازار تقلبی هستند؟ راه های تشخیص عسل خالص چیست؟ این سوالات و صد ها سوال دیگر از جمله سوالاتی هست که ذهن مصرف کننده عسل را به خود مشغول کرده و همیشه خرید عسل همراه با یک شک و دو دلی همراه بوده است. امروز در میهن ارگانیک سعی داریم به نکانی کاربردی که قبل از خرید عسل باید به آن توجه کرد بپردازیم پس تا پایان همراه ما باشید.

چگونه عسل طبیعی را بشناسیم

تشخیص عسل طبیعی

عسل جزء ناشناخته هاست چون دارای انواع مواد معدنی و ویتامینها و مواد منحصر به فرد پیچیده ایست که تفکیک و شناخت آن برای مردم عادی که اطلاعات و تجربیات دقیقی در این زمینه ندارند دشوار می کند حتی دیده میشود که بیشتر زنبورداران نیز در شناخت و تفکیک گونه های عسل و یا یک عسل خالص از تقلبی عاجز هستند.

نوع عسل بسته به گونه گیاهان گوناگونی میباشد که زنبور از آن تغذیه میکند پس هیچ وقت نمی توان گفت تمامی عسل ها, یک نوع و یک رنگ هستند و داری یک نوع عطر و طعم میباشند انواع عسل به نسبت تعداد گل وگیاه موجود در طبیعت بستگی دارد بعضی از عسلها دارای رنگ تیره و بعضی هم دارای رنگ روشن هستند بعضی دارای عطر بیشتر و بعضی دارای عطر کمتر و این مسئله ربطی به بی کیفیتی و تقلبی بودن آن عسل ندارد و فقط و فقط مربوط به نوع گیاه تغذیه شده میباشد.

تشخیص عسل طبیعی

تشخیص عسل طبیعی با توجه به طعم و مزه

عسل خالص را هر وقت که بر دهان بگذارید زود حل شده و جذب میشود و دارای عطر و طعم خاص خود عسل بوده و به علت دارا بودن مقادیر زیاد قند های طبیعی پس از خوردن گلو را کمی به اصلاح می سوزاند و این نشانگر طبیعی و خالص بودن عسل است ولی عسل تقلبی فاقد عطر و طعم بوده و هنگام گذاشتن در دهان دیرحل میشود و اصلا گلو را هم نمی سوزاند و مثل شکلات است  و بیشتر طعم شکر می دهد.

توجه داشته باشید که عسل های شکری هم گلو را می سوزانند تفکیک واکنش این دو نیز برای مردم عادی دشوار است در بعضی از عسل ها نیز بعلت داشتن طبع گرم و عصاره تند بعضی از گیاهان دارویی چنین واکنشی دارند تفکیک بین این دو واکنش برای افراد آماتور و غیر حرفه ای بسیار سخت است و آنها را به اشتباه می اندازد و تشخیص را دشوار میکند.

آزمایش عسل

تفاوت رس کردن عسل طبیعی و تقلبی

در ضمن نوع رس کرده این دو نوع عسل نیز با هم متفاوت است دانه های رس شده عسل خالص ریز و دانه های عسل شکری یا غیر طبیعی درشت میباشد (شایان ذکر است که اگر عسل تقلبی باشد و یا حرارت دیده باشد به دلیل نبود آنزیم و از بین رفتن آن در اثر حرارت هیچ گاه رس نمی بندد که این امر نشانه تقلبی و بی کیفیتی عسل است).

نکات خرید عسل

استفاده از اسانس در عسل

البته بعضی از افراد سود جو به این عسل ها اسانس و طعم دهنده اضافه می کنند که باعث گمراهی خریدار می شود و کار تشخیص را کمی مشکل می کند روشهای ارائه شده  بهترین و راحترین روش شناخت و تفکیک عسل برای افراد عادی از همدیگر می باشد ولی هیچ گاه به اندازه آزمایشگاه دقیق نمی باشد البته کسانی که از عسل های خالص مکرر استفاده میکنند مزاج و ذائقه انها به این نوع عسل عادت کرده و در صورتی که عسلی با کیفیت پایین و شکری استفاده کنند ذائقه انها زود ان عسل بی کیفیت را تشخیص میدهد و این نشان دهنده تشخیص یک ازمایشگاه سیار و دقیق فرد استفاده کننده می باشد.

تشخیص عسل واقعی

درخواست برگه انالیز ازمایشگاه

ما به تمامی مشتریان خود نیز توصیه میکنیم که از هر جایی که عسل می خرید از فروشنده برگه آنالیز آن عسل را بخواهید چون تنها مرجع کامل و درست تشخیص عسل طبیعی آزمایشگاه می باشد و مهمترین فاکتور انالیز هم مقدار ساکارز عسل و رطوبت آن می باشد هر چه مقدار این دو پائینتر باشد عسل خالص تر است این روش مهمترین و کاملترین و تنها روش شناخت عسل در جهان بشمار می رود آنالیز عسل در آزمایشگاه می باشد.

راه های تشخیص عسل طبیعی

پیشنهاد میهن ارگانیک برای تشخیص عسل طبیعی

بهترین پیشنهاد ما تهیه عسل از مراکز معتبر و افراد متخصص این فرآورده هاست که همراه عسل آنالیز ان را نیز ارائه نمایند و یا شما میتوانید برای تشخیص عسل طبیعی به  یک مرکز خوب و صادق عرضه کننده این فراورده ها مقدار  ۱۰۰ گرم از عسلی را که از این فروشگاه یا مراکز خریداری کردید را با اندکی هزینه از جیب خود به آزمایشگاه تشخیص دامپزشکی و یا آزمایشگاه های تجزیه مواد غذایی برده و آنالیز نمایید فقط با این روش می توانید به صداقت فروشنده پی ببرید پس از دریافت جواب در صورت مثبت بودن و رضایت بخش بودن کیفیت عسل آن فروشگاه با خیال راحت می توانید همیشه از آن مکان خرید نمائید.

شما از چه روش هایی برای تشخیص عسل طبیعی استفاده می کنید ؟ لطفا تجربیات خود را از طریق بخش نظرات همین صفحه با ما و دیگر همراهان اُرگیلا به اشتراک بگذارید.

به این مطلب امتیاز دهید
[از مجموع: 4 میانگین امتیاز: 3]

نظر دهید