فروش عسل طبیعی|عسل کوهی وحشی|فروش محصولات ارگانیک و سالم|

ژل رویال چیست و چگونه تولید می شود

از ژل رویال چه می دانید ؟ ژل رویال ماده ای شگفت انگیز که در ایران عزیزمان انطور که باید و شاید معرفی نگردید است. همه ما خوب می دانیم که عسل, مهمترین محصول زنبور عسل است که توسط زنبورهای کارگر تولید می شود. اما فعالیت زنبورهای کارگر منحصر به تولید عسل نبوده و محصولاتی همچون ژل رویال و موم را نیز تولید می کنند. امروز در میهن ارگانیک قصد داریم شما را با خواص بی نظیر این ماده شفا بخش آشنا کنیم پس تا پایان همراه ما باشید.

ژل رویال برای ناباروری

ژل رویال چیست

به ژل رویال  (royal jelly) شاه انگبین، شیر زنبور عسل، شهد شاهانه، غذای ملکه و عسل سلطانی نیز می گویند؛ این ماده بسیار مغذی و نیرو بخش در واقع بعنوان غنی ترین ماده مغذی بیولوژیک شناخته شده و از آن بعنوان اکسیر جوانی و مایه حیات در طب باستان و سنتی یاد می شود. و اکنون نیز در کشورهای پیشرفته جهان استفاده طبی از آن بر پایه تحقیقات دانشمندان در دانشگاه ها و موسسه های تحقیقاتی معتبر رایج است.

این ماده از دو جفت غده هیپوفارین موجود در طرفین سر زنبوران کارگر جوان (۶-۱۲ روزه) ترشح می شود و با بزاق دهان آنها مخلو ط می گردد. این ژل، خمیری شکل با رنگ تقریبا سفید تا زرد کمرنگ و طعمی تند و زننده است. این ماده مغذی تا سه روز مورد استفاده همه لاروها قرار میگیرد ولی زنبور ملکه به طور دائم از این ماده تغذیه می شود. در واقع ملکه­‌ی زنبورها، ملکه به دنیا نمی­‌آیند، بلکه به خاطر نوع تغذیه‌­اش که از ژل رویال می باشد به ملکه تبدیل می­‌شود.

بدون ژله رویال هیچ لاروی قادر به رشد نیست و این ماده، ملکه را قادر می سازد که در روزهای تخم ریزی در شبانه روز بیش از ۲۵۰۰ تخم بگذارد که وزن این مقدار بیش از وزن خود ملکه است. همچنین ملکه زنبور عسل به واسطه استفاده از این ماده مغذی حدود ۵ تا ۶ سال عمر می کند در حالی که زنبور های کارگر در فصول فعالیت خود (بهار و تابستان) حدودا کمتر از ۱۴ تا ۲۴ روز از فعالیت خود می میرند.

ژل رویال چیست

نگهداری و مصرف ژل رویال

این ماده شگفت انگیز بعد از برداشت باید به سرعت در یخچال نگهداری شود و یا با عسل مخلوط شود چون خیلی زود خارج از یخچال فاسد می شود. ژل رویال های که در بازار هستند معمولا با عسل مخلوط شده اند ژل رویال به خاطر پیچیدگی ساختار شیمیایی اش در هیچ آزمایشگاهی نمی تواند کپی شود اما به طور کلی شامل ۶۷درصد آب، ۱۳ درصد پروتئین، ۱۱ درصد قند ساده، ۵درصد اسید چرب و مقادیری از انواع مختلف آمینو اسید ها است. ژل رویال همچنین مقادیری از انواع مواد معدنی، آنزیم ها، ترکیبات آنتی بیوتیک و ضد باکتری،  ویتامین ب۶ و ب۵  و مقدار کمی ویتامین ث می باشد. وقتی شما به اندازه سر سوزنی از ژل رویال را بچشید انواع مزه های شور، تند، تیز، شیرین و ترش را در یک لحظه احساس می کنید.

خرید ژل رویال اصل

جایگاه ژل رویال در طب سنتی

ابوعلی سینا فیلسوف و بزرگترین شخصیت پزشکی ایرانی ، یکهزار سال پیش در کتاب قانون پزشکی خود نسخه های زیادی بر پایه عسل طبیعی و ژل رویال تجویز می کرده و هم چنین بقراط حکیم پدر پزشکی و بنیانگذار طب یونانی حدود ۲۵۰۰ سال پیش در مورد اهمیت عسل چنین فرموده است : هر داروئی نیز از مواد غذایی درست می شود و متقابلا هر غذایی نیز جانشین دارو می گردد عسل به این هر دو شرط جوابگوست.

او به مقدار زیادی از عسل استفاده می کرده و در درمان اکثر بیماری ها از جمله زخم ها عسل تجویز می نموده است ولی متاسفانه در کشور ما که عسل تولیدی آن منحصر به فرد و در نوع خود بی نظیر است نه تنها به جنبه دارویی آن توجه نشده است بلکه از نظر مصرف غذایی هم مورد کم لطفی قرار گرفته است و این نعمت خدادادی و هدیه آسمانی که به راحتی می توان آن را تولید و در اختیار همگان قرار داد هنوز ارزش واقعی خود را بین سایر مواد غذایی بدست نیاورده و موجب عدم توجه بیشتر مردم به آن گردیده است.

آیا شما تجربه استفاده از ژل رویال را داشته اید ؟ لطفاً تجربیات خود را در بخش نظرات همین صفحه با ما و دیگر همراهان میهن ارگانیک به اشتراک بگذارید.

به این مطلب امتیاز دهید
[از مجموع: 5 میانگین امتیاز: 3]